• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Πάτησε γκάζι στην επανάληψη..

Για τον θεσμό του κυπέλλου πειραιά η ομάδα μετά απο μεγάλη εμφάνιση ειδικά στο 2ο ημίχρονο κατάφερε να ανατρέψει το 0-1 του ημιχρόνου και να πάρει το εισητήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου. Στο 1ο ημίχρονο οι 2 ομάδες είχανε ελάχιστες φάσεις μπροστά απο την εστία των τερματοφυλάκων.Οι 2 αξιόλογες ήταν το κοντινό σούτ των φιλοξενουμένων στο 9' που κατέληξε άουτ.Στο 15' σε μιά φάση που δεν <μύριζε> γκόλ μετά απο ένα γέμισμα έγινε το 0-1 με αυτογκόλ του Πολλάτου μετά απο λάθος εκτίμηση της φάσης.Στο 30' μετά απο πολύ ωραίο passing game η μπάλα έφτασε στόν Τάφα οπού έβγαλε πολύ ωραία σέντρα για το κεφάλι του Μιχαηλίδη οπού πετάχτηκε με προβολή αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω απο το αριστερό κάθετο δοκάρι των φιλοξενουμένων. Στο 2ο ημίχρονο μία ομάδα υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο και αυτή ήταν η ομάδα μας.Με κατοχή συντριπτικά υπέρ μας σε όλο το 2ο ημίχρονο ο Χατζηλάρης στο 55' κέρδισε πέναλντυ,το εκτέλεσε ο ίδιος αλλα ο αντίπαλος τερματοφύλακας το απέκτουσε.Η συνέχεια ήταν η ίδια με σωρηδόν χαμένες ευκαιρίες απτην ομάδα μας και όσο πέρναγε η ώρα το παιχνίδι μεταφερόταν στο αντίπαλο μισό γήπεδο.Στο 85' μετά την πάσα που δέχτηκε απτον Καζάκο ο Χατζηλάρης και με ατομική ενέργεια και αφού πέρασε τον αμυντικό που μάρκαρε πλάσαρε ωραία στην αντίθετη γωνία και το 1-1 ήταν γεγονός.Στο 87' ο Ιωάννου με πολύ όμορφη σέντρα στο κερδισμένο φάουλ έξω πλάγια απο την περιοχή πετάχτηκε με το κεφάλι ο Καφαταρίδης και έγραψε το 2-1 οπού ήταν και το τελικό σκόρ. Τώρα η ομαδάρα μας περιμένει την κλήρωση για την επόμενη φάση του κυπέλλου που θα γίνει το ερχόμενο σαββατοκύριακο.