• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

1 - 1 στο πρώτο φιλικό...με δανεικό τερματοφύλακα...

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που κάθε ομάδα είχε απο ένα ημίχρονο στο α' μέρος ο ποσειδώνας είχε τις περισσότερες ευκαιρίες(1 τετ α τετ και 4 σούτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής και 1 σούτ έξω απο την περιοχή)κατάφερε στο 25' να κάνει το 0-1 με σούτ απο την μικρή περιοχή και λίγο πλάγια οπού η μπάλα χτύπησε στο απέναντι κάθετο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας μας.Η ομάδα μας είχε 2 σούτ μέσα απο την μεγάλη περιοχη οπου κατέληξαν στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.Στο 35' μετά απο ενέργεια του 16χρονου Καζάκου κέρδισε πέναλντυ οπου και εκτέλεσε ο ίδιος και η ομάδα μας έκανε το 1-1 οπου ήταν και το σκόρ ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα μας με 10 αλλαγές μπήκε πολύ δυνατά και έχασε πολλές ευκαιρίες(2 τετ α τετ με τον Χατζηλάρη,3 σούτ απο την μικρή περιοχή εκ των οποίων τα 2 κατέληξαν άουτ και 3 σούτ εκτός περιοχής). Ο κύριος Καπίνο χρησιμοποίησε 23 ποδοσφαιριστές και σιγά σιγά μπορεί να βγάζει κάποια συμπεράσματα. Κοινώς παράγοντας η πολύ ζέστη για όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαμε και 2 φορές cooling time απο το διαιτητή του αγώνα. Στα περίεργα,η ομάδα μας αγωνίστηκε με <δανεικό τερματοφύλακα>απο τον Ποσειδώνα οπού και ευχαριστούμε πολύ και αυτό γιατί ο τερματοφύλακας μας Γιώτης Θανάσης για προσωπικό λόγω δεν μπόρεσε να έρθει στον αγώνα ενώ οι άλλοι 2 τερματοφύλακες της ομάδας μας ξεκινάνε προπονήσεις αυτήν την βδομάδα. Επόμενο φιλικό πέμπτη 21:00 στην νίκαια με αντίπαλο τον Πήγασο αγίου διονύσου. Συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές μας.