• ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΣ ΑΣΤΕΡΑ ΝΙΚΑΙΑΣ

Η Αγωνιστική

Πάτησε γκάζι μετά από δυο μήνες…..

Βαθμολογική ανάσα πήρε η ομάδα μας μετά την νίκη επί τα Αστέρια Δραπετσώνας με 2 – 1. Από το πρώτο κιόλας λεπτό ο Αστέρας ήταν αυτός που είχε το πάνω χέρι των κινήσεων χάνοντας αρκετές κλασικές ευκαιρίες προς την εστία του Σταυράκογλου Παντελή. Στο 30’ ανατροπή του Ρετζέπι ο διαιτητής της αναμέτρησης έδηξε την άσπρη βούλα και ευστόχησε ο ίδιος κάνοντας το 1 – 0. Στην επανάληψη εικόνα πρώτου ημιχρόνου με τον Ρετζέπι να κάνει το 2 – 0 στο 53’.Στο 65’ χαμένη ευκαιρία του Ξυπόλυτα να τριπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας στέλνοντας την μπάλα άουτ από την μικρή περιοχή. Στο 75΄Ανατροπή του Ρετζέπι ο διαιτητής έδειξε το παιχνίδι να συνεχιστεί. Το μόνο που κατάφεραν η φιλοξενούμενη μετά την αδράνεια της άμυνας να μειώσουν σε 2 – 1 στο 87’ με τον Γκαιδογιάννη που ήταν και το τελικο σκορ.